neděle 31. srpna 2014

Jistebnice - mistrovský závod Galaxy 2014 - 30.8.2014


Jihočeská televize - reportáž ze závodu

Šestý závod MTB Galaxy série JISTEBNICKÝ MARATON v sobotu 30. srpna nabídl jako mistrovský bonus 50 bodů do celkového hodnocení jednotlivců. Ty ale nebyly zadarmo. Výborně vybraná trať dlouhá sice "jen" 32 kilometrů byla nahoru dolů bahnitým terénem. Zavedla závodníky do oblasti zvané Česká Sibiř a byla nově "opepřená" výjezdem sjezdovky Ski relax centra Monínec a Javorové skály s nadmořskou výškou 723 m
Z oddílu ZBT Třeboň v juniorech nejlépe dojel z přední řady startující Vláďa Pikl (14. v kategorii,  41.absolutně s časem 1:43), mezi muži do 29 let pak Filip Trnka (9. / 49. / 1:45). 
Ve starších žácích zvítězil Vojta Soukup, těsně před stříbrným Tomášem BajeremČtvrtý bramborový Martin Řimnáč a pátý Kryštof Říha
Foto k nahlédnutí zde.
Galaxy Kenda Jistebnický maraton - ZBT a vrcholová prémie Smrkov:-)

Po mistrovském závodu v Jistebnici s bodovým zvýhodněním a po ujetí šesti závodů z celkových osmi se rýsuje i konečné pořadí letošní série Galaxy. Je sice jasné, že při neúčasti Štěpána Písaříka v Jistebnici, bude na oddílový dres za rok 2014 jako nejlepší junior zapsán Vláďa Pikl. Ale stále je o co bojovat! Ve vzájemném srovnání tří závodů vede Štěpán se 169 body před Vláďou o jediný bod! Duel budeme dále bedlivě sledovat.
V celkovém pořadí Vláďa ztrácí na pátého o rok staršího Jakuba Blažka z VelosportHB Jihlava pouhé tři body!
V mužích vede Ondra před Standou také o jediný bod a tomu se navíc sčítá špatný výsledek ze zabloudění v Náměšti a výkonnostní výpadek z Mikulova.
U starších žáků bude pro celkové pořadí rozhodující hlavně jejich účast na zbývajících posledních dvou závodech! Neboť započítává se pět nejlepších výsledků! 
Martin čtyři a ostatní pouhé tři absolvované závody. Honzík bohužel bez právě odjetého bodově zvýhodněného mistrovského závodu.Žádné komentáře:

Okomentovat