sobota 27. června 2015

Kamenice nad Lipou - MTB závod - sobota 27.6.2015


Ač se MTB závod "O pohár starosty města Kamenice nad Lipou" jel již pojedenácté, ZBT Třeboň se ho letos zúčastnil poprvé. A nevedl si špatně. Tomáš Bajer v kategorii dětí do 15 let si skvělým výkonem s časem 1:11:33 dokonce dojel pro bronzovou medaili a vystoupal před zaplněnou tribunou místního fotbalového stadionu Vlasty Buriana na stupně vítězů. Gratulujeme! V kategorii juniorů na HOBBY trati dlouhé 28 km s převýšením 340 metrů nejlépe z našich zajel Marek Vaclík jako 21. s časem 1:08, následován Marťasem Piklem 28. 1:11:51. Až 33. dorazil Filip Otepka, neboť po lehkém výletu přes svá řidítka urazil patku přehazovačky a musel na trati měnit za novou. A velikánskou smůlu si snad také na dlouho vybral Kryštof Říha, který píchnul dokonce třikrát. Přesto to nevzdal a skončil s časem 1:42 v kategorii 41. z 44, absolutně 321. z 367 účastníků. Oba rozhodně chválíme za vzorné vybavení k opravě.
MTB maraton na 56 km s převýšením 860 m si zkusil Pítrs. Trať vedoucí často lesními pěšinkami po kořenech zvládl za 2:36, v kategorii 19. z 28 a celkově 155. z 256. Mimochodem ve startovním poli byly taková jména jako Jan Škarnitzl, loňský vítěz zajel čas 1:50:46, a Jan Fojtík, letošní vítěz s časem 1:49:33.

Nutno ocenit, že organizace neměla chybu, a bylo vidět, že město závody žije. Milý dárek pro každého účastníka - med z kamenických lip. Půl kuřete nebo meruňkové knedlíky. Poukaz na dva nápoje uvítal každý vyprahlý závodník. Bohatý doprovodný program: ukázka Slackline a Trickline, vystoupení skupiny Děda Mládek Illegal Band, Ivan Hlas Trio a mnoha dalších. Závěrečný ohňostroj. A vše v ceně startovného!:-) Neskutečné. Není pak divu tak hojné účasti. 

Na webu maratonu mě zaujalo, že kromě fy CANNONDALE v roce 2013 vstoupila jako sponzor pražská realitní a právnická kancelář JURIS REAL, s. r. o., zastoupená JUDr. Tomášem Mádlem, kamenickým rodákem.
Fotoalbum k nahlédnutí zde.

1 komentář:

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Připojte se k úspěchu Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat