Historie

Historie a současnost týmu

Z Bike Team je vlastně taková závodní značka pro soutěživé členy cykloturistického oddílu Zálesáci Třeboň. 

První sportovně založení Zálesáci se na startovní čáru závodu horských kol postavili 4.8.2001 na ZadověBylo jasné, že závodit na bajku s jménem Zálesáci by neznělo dostatečně "závodně" a tak vznikl Z Bike Team Třeboň (zkráceně ZBT). Z názvu oddílu si nese to písmeno "zet". To jen na vysvětlenou. 
V roce 2002 jsme se tedy na závody začali připravovat jako tým, jako "Zetbajktým". Otázkou bylo, zda je šance z třeboňské roviny uspět v náročném kopcovitém terénu MTB závodů. Jde to!
ZBT Třeboň jezdí Galaxy seriál závodů horských kol (dříve Anlen) pravidelně a úspěšně dodnes (www.galaxy-serie.cz).

Do sezóny 2004 jsme už nastoupili v typických modrých týmových dresech s logy sponzorů a Veloservisem Kocanda na zádech. Prosazovali jsme se hlavně v žákovských kategoriích a získávali bedny (rozuměj místa na stupních vítězů).

V roce 2006 to byly i dvě třetí místa v celkovém hodnocení Galaxy (rozuměj v součtu celé série závodů).
Sezóna 2007 - nové dresy včetně týmových cyklistických kalhot, celkem 25 beden, jedno první a dvě druhá místa v celkovém hodnocení Galaxy série.
Rok 2009 byl ve znamení úspěchu našich starších žáků, kteří zcela zaplnili stupně vítězů na slavnostním závěrečném vyhlášení Galaxy série: 1. Koktavý Daniel 2. Hlinka Ondřej 3. Trnka FilipDo juniorů tak nastupuje silná parta spolužáků z třeboňského gymnázia - Johny (Honza Čihák), Koky, Morávek, Ondra, Standa Princezna + Štěpán Písařík.

Zdroj: http://jindrichohradecky.denik.cz/ostatni_region/nejuspesnejsi-sportovec-roku-20110124.html

2010 závod Hluboká nad Vltavou
 Zleva: Johny, Ondra, Štěpán, Milánek,
 Koky, Sid (Pavel Horák), Marťas Pikl, Dudy (Jiří Dudáček),
 Honzík (Jan Kroupa), Rozum (Daniel Rodič), Morávek


Za zmínku určitě stojí i úspěchy v kategorii mužů. Rok 2002 a druhé místo Jury (Jiří Kubička) na Vimperské 20tce; rok 2016 a třetí místo Standy Princezny (Filip Trnka) v Kardašově Řečici.  
Od roku 2014 začíná mezi juniory jasně dominovat Vláďa, který je i odpovědí na tuto hádanku: "Je to hubený, nejí to, nepije to a nedá se to předjet." O rok později končí třetí v celkovém pořadí Galaxy.

V roce 2016 jsme nově vyzkoušeli místní Jihočeský MTB  pohár (www.jihoceskymtbpohar.cz). A udělali jsme rozhodně dobře. V dětských kategoriích byla oproti Galaxy větší účast a tudíž i konkurence, pro juniory zase nové neokoukané trasy. Bohužel dva nadějní junioři měli letos při prémiovém závodu v Kardašově Řečici velkou smůluMarka Vaclíka vyřadil technický defekt a Filipa Otepků dokonce vlastní otec, který mu start neumožnil. Já jim přeji hlavně chuť závodit i v další sezóně 2017, Markovi už v kategorii mužů. A kdo se zapsal za rok 2016 na týmový dres slávy jako nejlepší junior oddílu?   
Tomáš Bajer, prvním rokem mezi juniory, jako jediný odjel potřebných šest závodů, se sedmým místem v celkovém pořadí poháru a už na dresu slávy.
Ještě náš nejúspěšnější starší žák Jirka Koktavý  (3. JČP, 1. Galaxy) a mladší žák Víťa Zadražil (7. JČP, 2.-3. Galaxy). Gratulujeme!

Nejúspěšnější junioři Z Bike Teamu Třeboň:

2001, 2003 Radeček (Radek Skočný)
2002 Fanda (Franta Ciml)
2004, 2005 a 2007 Jox (Jiří Masojídek)
2006 Strejda (Tomáš Hlásek) a třetí celkově v sérii Galaxy
2008 Sláví (Viťa Kříž)
2009 Kubánek (Jakub Novotný)
2010 Koky (Dan Koktavý)
2011 a 2013 Ondra (Ondřej Hlinka)
2012 Morávek (Jakub Moravec)
2014, 2015 Vláďa (Vladan Pikl)
 a třetí celkově v sérii Galaxy
2016 Tom (Tomáš Bajer) - Jihočeský MTB pohár

Pro dokreslení historie ještě pár vybraných dobových článků z lokálního tisku:
Rok 2010Rok 2006
 

Žádné komentáře:

Okomentovat